Поглед во стогодишната вила на Џулија Робертс, вредна 8 милиони долари

Холивудската актерка Џулија Робертс купи петкатна стогодишна вила во викторијански стил во срцето на Сан Франциско, за која одвои 8.3 милиони долари. Њу Јорк пост објави фотографии од внатрешноста на оваа градба.

Вилата има пет спални соби и четири бањи, се наоѓа во мирната населба Пресидио Хајтс. Робертс вилата од 580 квадрати ја купи во 2020 година, откако цената беше намалена за скоро 2 милиони долари. Првичната цена беше 10,25 милиони долари.

Изградена е во 1907 година, има поглед на мостот Голден Гејт од кујната и на заливот Сан Франциско.

Внатрешноста е карактеристична по адаптирана кујна со мермерни плочи, плинска плоча за готвење, две машини за миење садови, простор за појадок. На третиот кат е главната спална соба со бања и балкон.

Куќата вклучува и бонус соба на највисокиот кат, како дополнување на петте ката. Има и гаража за два автомобили, визба и градина.

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Архитектура

Колку може да заштедите на сметки со топлотна изолација на домот?

Read more

40 домови од соништата: Дали би живееле овде?

Read more

Пролетно освежување: Преуредете го домот со малку пари

Read more

Зошто куќите на грчките острови се сино-бели?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе