Поглед во внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот

Дизајнерите кои ја создадоа внатрешноста на најтенкиот облакодер во светот споделија фотографии на кои е прикажан неговиот луксузен ентериер.

Њујоршката компанија Studio Sofield ја откри внатрешноста на Steinway Tower, новоизграден облакодер висок 435 метри, со поглед на Централ парк.

Со оваа објава е најавено завршувањето на раскошната градба во центарот на Менхетн. Облакодерот има 91 кат и 46 апартмани. Објавените фотографии покажуваат раскошен ентериер од мермер, челик и кадифе, но и оригинални уметнички дела на Пикасо и Матис.

Според компанијата, внатрешноста е дизајнирана да потсетува на златното доба на Њујорк, период кон крајот на 19 век кога градските булевари биле препознатливи по прекрасните куќи.

URL

Основачот Вилијам Софилд за CNN изјави дека сака кулата да потсетува на уникатноста на Њујорк.

„Сите сме биле на луксузни места, но јас сакав да создадам зграда што не може да ја најдете на друго место во светот. Сакав да создадам посебно искуство кое може да се доживее единствено во Њујорк“, објасни тој.

URL
реклама

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Read more

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Read more

Илон Маск стави точка

Read more

Навики што го убиваат тестостеронот во модерниот маж

Read more

Архитектура

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Read more

Другари направија луксузен станбен комплекс од напуштено училиште

Read more

Необична луксузна вила во Шпанија

Read more

The Circle: Најапсурдната идеја на Дубаи досега

Read more
 

Магазин

Кои хороскопски знаци се најголеми злопамтила?

Читај повеќе

Што ќе се случи во телото ако пешачите на празен стомак секој ден?

Читај повеќе

Што се случува со телото ако немате секс со месеци или години

Читај повеќе
  • filter

Дубаи ќе добие хотел во форма на Месечината, проект вреден 5 милијарди долари

Читај повеќе
  • play_arrow

15 најстрашни видови ајкули

Читај повеќе
  • play_arrow

Идеја за ручек: Пикантно похувано бело месо

Читај повеќе

Онколог советува кои се најчесто игнорираните симптоми што укажуваат на рак

Читај повеќе
  • play_arrow

Шакира се спаси – Пике се покажа како ужасен дечко

Читај повеќе

Како каучот со недели убаво да мириса?

Читај повеќе