Погледнете го првиот тизер за новата сезона на„Dexter“

Showtime го претстави првиот тизер за хит серијата Dexter, која ќе има 10 нови епизоди.

Популарната серија е емитувана во периодот од 2006 година до 2013 година, а продуцентите на серијата најавуваат дека набргу ќе пристигне големата завршница на приказната за серискиот убиец.

Во краткиот тизер може да видиме секира забиена во дрво и притоа да го слушнеме гласот на Декстер како зборува дека не постои ништо што може да се мери со враќањето на природата – неговата природа.

Новите 10 епизоди прикажуваат настани 10 години по завршувањето на последната сезона, каде е прикажано како Декстер ја лажира својата смрт, бега од полицијата и заминува да живее во колиба во природа.

Remote video URL
Тагови
реклама

Порно ѕвезда ги открива најголемите лаги за индустријата за возрасни

Read more

Нема бегање од летачката рака на законот: Дронот гледа сѐ

Read more

Страшно невреме во Италија, град уништи стотици автомобили

Read more

Сите очи во Токио денеска беа вперени во Русинката Ангелина

Read more

Филм & ТВ

Најлошите филмови снимени според бестселери

Read more

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Read more

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Read more

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Најлошите филмови снимени според бестселери

Читај повеќе

Никол Кидман непрепознатлива за новата улога во серијата „Roar“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

„Чувај ме“ е новата песна на култниот македонски бенд „Д.Н.О“

Читај повеќе

По 21 година, Македонија се враќа во Венеција со „Вера сонува за морето“

Читај повеќе
  • play_arrow

Уште еднаш, овојпат без солзи: „Архангел“ се поезијата на Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Овој филм на Netflix има 75 милиони прегледи за помалку од еден месец

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен тизерот за последната сезона на „La Casa de Papel“

Читај повеќе
  • play_arrow

Трејлерот за последната сезона на „The Walking Dead“ е прилично брутален

Читај повеќе
  • play_arrow

30 интересни факти за „Interstellar“

Читај повеќе