Погледнете го трејлерот за италијанската хорор серија „Curon“

Објавен е првиот трејлер за новата оригинална серија на Netflix – италијанската хорор приказна „Curon“.

Седумнаесет години по трагичните настани поради кои морала да замине од градот Курон, една жена се враќа назад со нејзините близнаци. Тие наскоро ќе дознаат дека градот е проколнат – кога ќе се огласат ѕвоната на старата црква, сите потиснати чувства испливуваат на површина.

Кошмарни визии, мрачни тајни, окултни мистерии и езеро кое „оживува“ се дел од хорорите што ги ветува серијата.

„Клетвата ќе уништи сѐ“, предупредува еден од ликовите.

Погледнете го трејлерот за серијата што ќе биде достапна на Netflix од 10 јуни.

Remote video URL
Тагови
реклама

Протести во Белград поради враќањето на полицискиот час, полицијата употреби солзавец

Read more

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Како паметно да одговорите на навреда?

Read more

Витаминот Д и коронавирусот - Вистинска или залудна надеж?

Read more

Филм & ТВ

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Read more

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Read more

Најдобрите филмови во 2020, досега

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Сцена

  • play_arrow

„Love on the Spectrum“ – каков е светот на љубовта за луѓето со аутизам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов сингл на Љубојна  - „Љубов по Татунчо“ за македонскиот филм „Стела“

Читај повеќе
  • play_arrow

Џони Деп на суд се бори против клевета - не ја тепал бившата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите филмови во 2020, досега

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Крис Хемсворт ќе мине низ најголемата физичка трансформација за Хулк Хоган

Читај повеќе
  • play_arrow

Netflix одбива да го тргне контроверзниот еротски филм „365 Days“ од репертоарот

Читај повеќе

Актерот Ник Кордеро почина од компликации со COVID-19

Читај повеќе

Двејн Џонсон најскапо платен инфлуенсер на Instagram

Читај повеќе