Погледнете ја храбрата реакција на возач во текот на вооружен напад

Бившиот снајперист Лео Принслу и неговиот колега додека се возеа во оклопно возило превезувајќи содржина од голема парична вредност, беа нападнати од вооружени лица од два автомобили.

Кон нивното возило беа испукани над 30 куршуми, но снајперистот брзо се снајде и неговата смирена реакција на обидот за грабеж во Јужноафриканска Република стана хит на интернет.

Благодарение на добрите возачки способности и присебноста на Лео во моментот на опасноста избегната е трагедија, а видеото од безбедносната камера стана вирален хит и го направи Лео национален херој.

Remote video URL

Инцидентот е снимен на автопат во Преторија минатиот месец.

Лео е поранешен припадник на полициски специјалци, а службата ја напуштил во 2004 година. По храбрата реакција во нападот тој и неговото семејство сега се наоѓаат под полициска заштита, бидејќи се стравува за неговиот живот.

URL
реклама

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Read more

Путин: Бајден е радикално различен од Трамп

Read more

Колку често жените сакаат да водат љубов?

Read more

Ким Џонг Ун: Северна Кореја е на готовс

Read more

Чек дис аут

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Read more

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Read more

Фејл компилација на неделата

Read more

Американка тврди дека е магнетизирана од вакцината, сите ѝ се смеат

Read more
 

Магазин

Три хороскопски знаци кои не знаат како да бидат сингл

Читај повеќе

Женка бел носорог стигна во Јапонија во потрага по партнер

Читај повеќе

Кои се знаците дека ви недостасува железо во телото?

Читај повеќе

Што е еректилна дисфункција и како се лекува овој проблем што ги мачи мажите?

Читај повеќе

Рецепт на денот: Пилешко на индиски начин

Читај повеќе
  • filter

Ferrari влегува во светот на модата - дали би ги носеле овие креации?

Читај повеќе
  • filter

Бајден го прекрши кралскиот протокол на средбата со Елизабета Втора

Читај повеќе
  • play_arrow

Фитнес инфлуенсерка укажува каде најчесто грешиме кога вежбаме

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Чудесниот остров во Хрватска што личи на отпечаток од прст

Читај повеќе