Погледнете како Буш и Путин танцуваа во Сочи пред 12 години

Кремљ објави досега невидена снимка со која одбележа 20 години од доаѓањето на Владимир Путин на власт. Со снимката, направена во 2008 година, се гледа како тој и некогашниот американски претседател Џоџ Буш танцуваат на традиционална музика во Сочи.

Буш беше во посета на Сочи откако ги поттикна Грузија и Украина да им се придружат на НАТО пактот на самитот на западниот воен блок во 2008 година.

Кога тие двајца за првпат се запознаа во 2001 година Буш рече дека може да ја разбере душата на Путин. Потоа Путин го посети Буш на неговиот имот во Тексас.

Во Сочи тие двајца се сретнаа за последен пат како претседатели бидејќи Путин еден месец подоцна стана премиер, а Буш следната година беше наследен од Барак Обама.

реклама

Забава

Најсмешната фејл компилација од неделата

Read more

Неодоливо бањање

Read more

Фејл компилација: Сите ќе раскинете

Read more

Не ми го задевај кучето...

Read more

Нови видеа

play_arrow

Рецепт на денот: Лазања со пилешко месо

Read more
play_arrow

Најголемите изненадувања на секое Светско досега

Read more
play_arrow

Трки од соништата - што сѐ можат „ѕверките“ на McLaren?

Read more
play_arrow

Топ 10 најпреценети трансфери направени летово

Read more
play_arrow

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more
play_arrow

Направете сами: Пилешки прсти со KFC шмек

Read more
play_arrow

Топ 5 новитети во iOS 14 за iPhone кои мора да ги пробате

Read more
play_arrow

Зошто одеднаш Израел почна да си подава рака со арапските земји?

Read more
play_arrow

Огромен скелет од Т-Рекс се продава на аукција

Read more
play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Read more
play_arrow

Кози ѝ пркосат на гравитацијата качувајќи се по брана

Read more
play_arrow

Фитнес експерт до почетници во вежбањето: Учете од моите грешки

Read more