Погледнете како руска олимписка шампионка го одбележа Водици

Рускиот претседател Владимир Путин не е единствениот Русин кој традиционално за Водици се капе во студена вода. Истата традиција ја почитува и некогашната олимписка шампионка Екатерина Боброва.

Младата Русинка на Instagram објави видео во кое влегува во дупка наполнета со ледена вода, истакнувајќи дека овој обичај го научила од нејзиниот татко и дека истиот ќе го направат илјадници Руси на овој православен празник.

Екатерина Боброва освои златен медал за уметничко лизгање на Олимписките игри во Сочи одржани во 2014 година.

Тагови
реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Живот

Интересни факти за луѓето родени во март

Read more

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Read more

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во март

Читај повеќе

Германските корона-скептици маскирани на протест

Читај повеќе

Што ќе се случи со вашето тело ако престанете да јадете брза храна?

Читај повеќе

Брзо и вкусно: Модар патлиџан и домати со моцарела

Читај повеќе
  • play_arrow

Мајмуни во зоолошката во Сан Диего примија вакцина против коронавирусот

Читај повеќе

Јапонски научници открија како коронавирусот може да се пренесе преку разговор

Читај повеќе
  • play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Читај повеќе