Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Пред неколку дена, Џиансу Сунинг соопшти дека ги прекинуваат сите активности на нивните машки и женски фудбалски тимови.

Џиансу е актуелен шампион на кинеската Суперлига, а нивниот пад предизвика прашања дали неверојатно профитабилната кинеска фудбалска лига спонзорирана од Кина можеби ќе се покаже дека е меур од сапуница што ќе пукне секој миг.

Во овој краток документарец, HITC Sevens ги разгледува односите меѓу кинескиот претседател Си Ѓинпин, фудбалските финансии на земјата што се протегаат до Серија А и Премиер лигата, нивните смели планови и дали сето тоа ќе се сруши во кинеската Суперлига.

реклама

Фудбал

Капитенот Рамос има ковид и го пропушта Ливерпул

Read more

Да се живи и здрави спонзорите – кој клуб има „најскап дрес“?

Read more

Момците на Зидан преуморни - што се случува на тренинзите на Реал?

Read more

И ВАР греши: Поништен гол оти проверија погрешен играч

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Read more
play_arrow

Дали ја откривме најдобрата Суперземја досега?

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за новиот филм на Netflix - „The Woman in the Window“

Read more
play_arrow

Пет здрави навики за да ја задржите идеалната тежина

Read more
play_arrow

Интензивни вежби за секси и затегнат задник

Read more
play_arrow

Кога детето за топки е непријателски расположено

Read more
play_arrow

Ако Земјата се судри со Марс, која планета ќе преживее?

Read more
play_arrow

Десетте најдобри вежби за секси задник и нозе

Read more
play_arrow

Седум големи градови без популарен фудбалски клуб

Read more
play_arrow

Треба да зборуваме за непотизмот во фудбалот

Read more
play_arrow

Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Read more
play_arrow

Протести во Флорида поради мерките против COVID-19

Read more