Половина век биле неразделни, починале заедно од коронавирусот

Брачен пар од Флорида, кои биле во брак 51 година, починаа од новиот коронавирус. Тие починаа во временско растојание од шест минути, иако нивниот син вели дека нивната состојба укажувала на тоа дека ќе ја пребродат болеста.

Според нивните роднини, Стјуарт Бејкер (74) и две години помладата Адријана Бејкер повеќе од половина век биле неразделни.

Но, кон средината на март се заразиле со коронавирус. Стјуарт, незнаејќи дека е заразен со COVID-19, потоа бил примен и во болница, а Адријана останала дома.

Кога дознала дека на сопругот му се влошила состојбата и оти е префрлен на интензивна нега, односно дека е дефинитивно позитивен на коронавирусот, заминала и таа да се тестира. Тогаш и нејзе ѝ се слошило.

Веста за нивната смрт ја сподели нивниот син, Бади Бејкер. Тој повикува сите да бидат свесни и внимателни и да ги следат препораките на лекарите и стручните лица.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Живот

Сопругата на Дерек Шовен бара да си го смени презимето во разводот

Read more

Што другите луѓе мислат за вас според вашиот хороскопски знак?

Read more

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Read more

Родната куќа на Хитлер ќе стане полициска станица

Read more

Магазин

СЗО: Возете велосипед, здраво е

Читај повеќе

Сопругата на Дерек Шовен бара да си го смени презимето во разводот

Читај повеќе
  • play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Читај повеќе

Светот пред 250 милиони години

Читај повеќе

Кога и како се прогласува крај на пандемија?

Читај повеќе

Лекот ибупрофен се тестира како терапија за COVID-19

Читај повеќе

За што лажат мажите кога станува збор за сексот?

Читај повеќе

Што другите луѓе мислат за вас според вашиот хороскопски знак?

Читај повеќе

Што се знае за полицаецот кој го уби Џорџ Флојд?

Читај повеќе