Половина век биле неразделни, починале заедно од коронавирусот

Брачен пар од Флорида, кои биле во брак 51 година, починаа од новиот коронавирус. Тие починаа во временско растојание од шест минути, иако нивниот син вели дека нивната состојба укажувала на тоа дека ќе ја пребродат болеста.

Според нивните роднини, Стјуарт Бејкер (74) и две години помладата Адријана Бејкер повеќе од половина век биле неразделни.

Но, кон средината на март се заразиле со коронавирус. Стјуарт, незнаејќи дека е заразен со COVID-19, потоа бил примен и во болница, а Адријана останала дома.

Кога дознала дека на сопругот му се влошила состојбата и оти е префрлен на интензивна нега, односно дека е дефинитивно позитивен на коронавирусот, заминала и таа да се тестира. Тогаш и нејзе ѝ се слошило.

Веста за нивната смрт ја сподели нивниот син, Бади Бејкер. Тој повикува сите да бидат свесни и внимателни и да ги следат препораките на лекарите и стручните лица.

реклама

Апасиев: Според Уставот, сум должен да не ги примам попишувачите дома во сред епидемија

Read more

Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на Камала уште пред 21 година?

Read more

Вакцината против корона ќе ве направи геј – штетно и бизарно тврдење на израелски рабин

Read more

Зошто е лошо да го вклучите греењето пред да почнете да возите?

Read more

Живот

На 62 изгледа 20 години помлада: Кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг

Read more

Вухан има изложба посветена на битката со COVID-19

Read more

Кои хороскопски знаци најмногу ќе го почувствуваат ретроградниот Меркур?

Read more

Шварценегер по вакцинирањето: Појдете со мене ако сакате да живеете

Read more
 

Магазин

Пет трикови за зима без настинки

Читај повеќе

Дали ве бие глас на лош љубовник?

Читај повеќе

Денеска е 21. ден од 21. година од 21. век

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Домашни еклери

Читај повеќе

Најмладиот член на кавадаречката библиотека има четири години, а најстариот 89

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

На 62 изгледа 20 години помлада: Кога ќе ме видат со синот мислат дека ми е сопруг

Читај повеќе
  • play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Вухан има изложба посветена на битката со COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Меланија: Чао, журим!

Читај повеќе