Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Porsche би можел да произведе нов модел бидејќи се појавија информации дека некои дистрибутери виделе поголем, поширок и подолг модел од Cayenne.

Тоа е нов стил на возило кое е седан и кросовер, рече неименуваниот дистрибутер за Automotive News. Според други информации, новиот модел не е сличен на Macan и Cayenne.

Деталите не се познати, но дистрибутерите очекуваат овој модел да биде претставен дури за неколку години, а во понуда ќе биде plug-in хибридна и потполно електрична варијанта.

Моделот се развива под кодното име Landjet, има 7 седишта во 3 реда. Се очекува домет од 650 км.

SUV автомобилите се многу популарни меѓу младите купувачи, дури и повеќе од помалите модели.

Oстанува да видиме дали навистина ќе го реализираат овој проект.

Тагови
реклама

Русија го враќа ударот: Ќе носи војска на Куба и во Латинска Америка

Read more

Најпривлечната фудбалерка во светот ја потврди врската со Даглас Луис

Read more

Пукање во Украина: Војник со „калашников“ уби 5 чувари во воена фабрика

Read more

Најочигледниот знак дека ви треба повеќе витамин Д

Read more

Авто новости

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Read more

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Read more

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Read more

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Read more
 

Автомобили

Golf на тронот: Ова се 25-те најпродавани автомобили во 2021 година

Читај повеќе

Rimac Nevera ги „уништи“ Lucid и Tesla во брзина на полнење

Читај повеќе

Само 15% од Германците би купиле електричен автомобил

Читај повеќе

Tesla пријави рекорден профит за 2021 и нема да понуди нови модели годинава

Читај повеќе

Чао Passat: Америка се збогува со лимузината на Volkswagen

Читај повеќе

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Читај повеќе

Коњски сили - зошто оваа мерна единица сè уште постои?

Читај повеќе

Дали BMW ги „спојува“ сериите 4 и 8 во нова серија 6?

Читај повеќе
  • filter

Класичниот Mini се враќа со електричен погон и 120 КС

Читај повеќе