Посебен режим на сообраќај на 29 и 30 ноември во Скопје

Министерството за внатрешни работи информира дека почнувајќи од 29.11.2023 (среда) од 13:00 часот, па сѐ до завршување на Министерскиот совет на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) 2023 година на 30.11.2023 (четврток), кој ќе се одржува во СРЦ „Борис Трајковски“ во Скопје, за сообраќај ќе бидат затворени бул. „Илинден“, и тоа од крстосницата со бул. „Св. Климент Охридски“ до крстосницата со ул. „Љубљанска“ и бул. „8 Септември“, од крстосницата со ул. „Скупи“ до крстосница со бул. „Партизански одреди“.

Од тие причини Единицата за безбедност на патниот сообраќај ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот во централното градско подрачје на Град Скопје.

МВР апелира до сите граѓани-учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат полициските службеници.

Тагови
реклама

„Златна крвна група“ – ја имаат помалку од 50 луѓе во светот

Read more

4 намирници што го зајакнуваат имунитетот можат да го продолжат животот

Read more

Подгответе се за пролет: 5 парчиња што мора да ги имате во вашата гардероба

Read more

Излезе трејлер за филмот со жешката секс сцена на Елизабет Харли во режија на син ѝ

Read more

Македонија

ДНК: Собравме 80.000 евра за Лео, парите ги предадовме на тетка му

Read more

Собранието го донесе Законот за спорт

Read more

ВМРО-ДПМНЕ постави кутија за донации за Бујар Османи

Read more

35 отсто поевтинува парното за училиштата и градинките

Read more
 

Вести

ДНК: Собравме 80.000 евра за Лео, парите ги предадовме на тетка му

Читај повеќе

Малолетник од Скопје се обидел да убие друг малолетник на паркинг во Чаир

Читај повеќе

Собранието го донесе Законот за спорт

Читај повеќе

Ердоган им нуди на Русија и Украина мировни преговори во Турција

Читај повеќе

„Клинци“ со „Култура Бета“ по вторпат во Europe House Skopje

Читај повеќе
  • play_arrow

ВМРО-ДПМНЕ постави кутија за донации за Бујар Османи

Читај повеќе

35 отсто поевтинува парното за училиштата и градинките

Читај повеќе

Кривична против полицаец за „загрозување на сигурноста“

Читај повеќе

Илјада и 2 илјади потписи ги делат Ванковска и Јакимовски од кандидатура за претседател

Читај повеќе