Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Секое суштество на планетата е приказна за себе, а секоја личност има посебна енергија и начин на гледање на животот. Сепак, велат дека постојат три типа на души и дека секоја од нив има одредена улога, своја мисија и начин на кој тие ја создаваат својата судбина.

Изворна душа

Луѓето со таква душа му даваат облик на светот во кој живееме, создаваат добра енергија, историја, оставаат трага.

Светот станува сосема поинаков поради овие луѓе. Тие создаваат и позитивно влијаат врз другите.

Стара душа

Овие луѓе се мудреци кои акумулираат животно искуство и се сеќаваат не само на она што самите го доживеале, туку и на она што го доживуваат другите.

Тие го пренесуваат акумулираното знаење на другите за да можат да го поправат својот живот. Таквите луѓе знаат многу приказни.

Имаа многу интересни искуства, па со задоволство им кажуваат на другите за нивното минато. Главно овие луѓе покажуваат знаци на зрелост уште во раното детство.

Инспиративна душа

Тоа се луѓе со одлични идеи. Не мора да бидат талентирани пронаоѓачи. Тие повеќе ги мотивираат другите да направат нешто важно.

Самите ретко влегуваат во акција. Јасни и харизматични личности што другите ги слушаат. Многу се инспиративни и зрачат со позитивна енергија.

Тие им помагаат на другите луѓе и ги инспирираат да направат нешто големо од нивниот живот.

реклама

Холивудски џентлмен - Кијану Ривс никогаш не ги допира жените со кои се фотографира

Read more

Адел: Сакам да му објаснам на син ми зошто му го уништив целиот живот за мојата среќа

Read more

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Read more

Автомобилските клучеви имаат опција која ретко кој ја знае

Read more

Живот

Хороскопските знаци зад волан: Бикот вози по свое, Лавот за чудо е дисциплиниран

Read more

Декорации за сечиј вкус: 3 прекрасни растенија што се садат во октомври

Read more

Фигурина на слон во домот и други извори на среќа

Read more

Ќе блесне како нова: Трик како да исчистите када за само неколку минути

Read more
 

Магазин

Предлог за ручек: Пикантно пилешко со ориз

Читај повеќе

Студија: Млекото го намалува нивото на шеќерот во крвта

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе

За одличен почеток на денот: Смути со какао и цимет

Читај повеќе

Фолна киселина во бременоста: Колку точно е потребно и дали има несакани ефекти?

Читај повеќе

Ослободете се од висок крвен притисок: Исфрлете ги овие намирници од исхраната

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да слабеете без да броите калории?

Читај повеќе

Октомври е најдобар месец за секс: Кои се причините зошто вам не ви е дојдено до акција?

Читај повеќе

Што се случува во телото кога ќе го замените утринското кафе со зелен чај?

Читај повеќе