ЛЕТНИ ОЛИМПИСКИ ИГРИ ТОКИО 2020

Потег „а ла Тајсон“ на ЛОИ

Мароканскиот боксер Јунес Баала направи скандал на Олимписките игри во Токио откако се обиде да му го одгризе увото на ривалот Дејвид Ники.

Баала беше многу нервозен откако неговиот ривал го совлада и беше близу до победата, па се обиде да му го одгризе увото на Новозеланѓанецот, кој на крајот славеше со резултат 5:0.

URL

Таа сцена веднаш потсети на култната борба помеѓу Мајк Тајсон и Евандер Холифилд во 1997 година.

За разлика од гризењето на Тајсон, овојпат не бликна крв во арената и целата ситуација не беше толку драматична. Сепак, зачудувачки е што Баала не беше суспендиран по ваквиот потег. По неспортскиот потег на Мароканецот, натпреварот продолжи врз основа на одлуката на судијата.

Можно е Мароканецот да се соочи со казна и можна суспензија по донесувањето на конечната одлука.

URL
Тагови
реклама
„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

„Passengers“ доби нов возбудлив тизер

Read more
Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Трипл-дабл за Јокиќ, Сан Антонио ја победи Оклахома по две продолженија

Read more
Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Солскјер со провокација до Ливерпул: Нема да чекаме 30 години до наредната титула

Read more

Интервју со Lide Lide, најголемиот фан на Венко Филипче

Read more

Останати спортови

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Read more

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Read more

Авганистанските одбојкарки се кријат од талибанците, една беше убиена минатиот месец

Read more
 

Спорт

Објавени платите во Милан, Ибра убедливо на врвот

Читај повеќе
  • play_arrow

Мурињо: Судијата и ВАР уништија фантастично дерби

Читај повеќе
  • play_arrow

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Читај повеќе
  • play_arrow

Усик му ги врати појасите на Џошуа по шокантниот пораз

Читај повеќе

Ферги: Враќањето на Роналдо беше како Цезар да влегува во Рим

Читај повеќе

Строгите навики на Левандовски: Сите оброци ги почнува со десерт

Читај повеќе

Фетел: Кога заврна, трката се претвори во лотарија

Читај повеќе

Јубилејна стота победа во Формула 1 за Луис Хамилтон

Читај повеќе

Фернандеш со порака до навивачите на Јунајтед по поразот од Астон Вила

Читај повеќе