Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Во едно од објавените видеа од Бејрут, Либан е забележано како разорната експлозија прекина фотографирање на младенци.

На снимката се гледа невеста додека позира кога во еден момент се слуша експлозија од градското пристаниште. Дваесет и деветгодишната Исра Себлани била пред хотелот Le Gray со нејзиниот сопруг во момент кога експлозијата однесе 135 животи.

Камерата тогаш забележува и други луѓе додека бегаат пред хотелот и се обидуваат да се засолнат. На снимката се гледа дека од силината на експлозијата пукаат стаклата, а прозорците и вратите се уриваат.

Младенците во Бејрут дошле од САД за да се венчаат во родното место и таму да ги прослават најсреќните моменти во животот. Со оглед на тоа дека невестата е докторка, таа сега им помага на повредените.

Полицијата во Бејрут соопшти дека до експлозија дошло поради обид за кражба.

Remote video URL
 
Тагови
реклама

Кејот на Вардар имал калдрма...

Read more

Што открива бојата на столицата за вашата здравствена состојба?

Read more

Научниците шокирани: Една болест води кон имунитет на COVID-19

Read more

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Read more

Живот

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Read more

Гастрономски мапи: По кои јадења е најпозната Македонија?

Read more

Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за тврдокорни ергени

Read more

Кои се петте најмалку посетени земји во светот?

Read more

Магазин

Што ќе се случи во вашиот организам ако редовно користите куркума?

Читај повеќе
  • filter

Десерт на денот: Колач со овошје

Читај повеќе

Дилета Леота, најзгодната новинарка во светот ќе објави книга

Читај повеќе

Секс без табуа - работи во кои не треба да верувате, според научниците

Читај повеќе
  • play_arrow

Гинисов рекорд: Сурфање на бран од 22 метри

Читај повеќе
  • play_arrow

Направете сами: Креативни украси за бања

Читај повеќе

Зошто сексот со бившиот сопруг истовремено е добра и лоша идеја?

Читај повеќе

Вистина или мит: Дали цимет и мед помагаат при слабеење?

Читај повеќе

Кафето ве прави побистри, ама само ако го пиете во точна доза

Читај повеќе