Пожар во куќа во Радишани, спасено едно лице

Скопје, 11 мај 2021 (МИА) – Пожар во семејна куќа во населбата Радишани избувнал денеска, при што пожарникарите спасиле едно лице.

Командантот на Противпожарната единица на Град Скопје, Владимир Симоновски, во изјава за МИА информира дека интервенирале со четири возила и 15 пожарникари.

За пожарот, Противпожарната единица на Град Скопје информираше и на својата официјална Facebook страница.

– Пожар на ул. Скоевска. н. Радишани. Благодарение на брзата интервенција на противпожарната бригада, пожарот за брзо време беше локализиран и изгаснат, спасено беше лицето кое беше во куќата. Нема повредени во настанот, се вели во објавата на Facebook.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Хроника

Двајца Грци и двајца Македонци обвинети за лажен стечај на фирма од Битола

Read more

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Read more

Тешко повредена велосипедистка во Охрид откако во неа удрил автомобил

Read more

Санкционирани 176 возачи кои возеле под дејство на алкохол

Read more
 

Вести

37°C измерени во Демир Капија, од утре натпросечни температури

Читај повеќе

Двајца Грци и двајца Македонци обвинети за лажен стечај на фирма од Битола

Читај повеќе

Нови 13 случаи на COVID-19 од 2.952 тестирања

Читај повеќе

УНХЦР предупредува на ризик од вакцинациски јаз за лицата без државјанство

Читај повеќе

Судењето против Јордан Камчев почнува на 16 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Boeing 737 Max 10 успешно го изврши првиот тест лет

Читај повеќе

УНЕСКО: Охрид на списокот места кои може да бидат отстранети од светското наследство

Читај повеќе

Досега вакцинирани над 278 илјади граѓани

Читај повеќе

Филипче: До крајот на летото би можеле да стекнеме колективен имунитет

Читај повеќе