Познат датумот кога Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа

Mercedes ќе ја претстави редизајнираната Е класа на 27 мај.

Како и сите останати премиери на новите модели кои се одржани во последно време, и оваа премиера ќе биде онлајн.

Mercedes на почетокот на мај ја претстави освежената Е класа, односно ги претстави новите лимузини и каравани, а дебито на купе и кабриолет ќе се случи кон крајот на овој месец.

Се очекува дека овие два модела ќе се разликуваат од актуелните варијанти со новиот дизајн на светлата и маската на ладилникот.

Што се однесува на внатрешноста, ќе има контролна табла со два споени екрана од 12,3-инчи кои изгледаат како голем таблет.

Покрај редизајнираната Е класа ќе ја претстават и унапредената верзија на спортскиот модел E53 AMG со 435 коњски сили и 530 Nm максимален вртежен момент.

Тагови
реклама

Авто новости

Kia го освежи моделот Picanto

Read more

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Read more

BMW ја претстави новата Серија 4

Read more

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Read more

Автомобили

  • filter

Kia го освежи моделот Picanto

Читај повеќе
  • play_arrow

Maserati го објави тизерот за новиот Ghibli Hybrid

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 4

Читај повеќе
  • filter

Hyundai го претстави новиот Santa Fe, во продажба од септември

Читај повеќе
  • filter

Поглед во тјунираниот BMW M760Li xDrive

Читај повеќе
  • play_arrow

Corvette C8 против Corvette C7

Читај повеќе
  • filter

Објавени првите фотографии од Серија 4 на BMW

Читај повеќе

BMW ќе отпушти 5.000 работници поради коронавирусот

Читај повеќе
  • play_arrow

Nissan со тизер го најави новиот спортски автомобил

Читај повеќе