Познат полот на првото дете на Надал

Славниот шпански тенисер Рафаел Надал и неговата сопруга Марија Перело по 17 години врска го очекуваат нивното прво дете. За шпанскиот весник Hola! открија дека очекуваат син.

Истиот магазин претходно во јуни ја објави веста за бременоста, а по неколкумесечни шпекулации Марија е забележана во јавност како носи поширока облека. Надал претходно ја потврди веста на прес-конференција за новинари во Мајорка.

Постојат тврдења дека на детето можеби ќе му го дадат името Себастијан, со оглед на тоа што така се викаат таткото и прадедото на Рафаел.

Славната двојка се венча во октомври, 2019 година на Мајорка.

реклама

Исплива видео со Ивана Кнол од 2016: Како изгледаше порано „огнената“ Хрватка?

Read more

Од полноќ поголемо намалување на цените на горивата

Read more

Ана Брнабиќ: Србија е на раб на војна со Косово

Read more

Необичен знак за недостаток на витамин Б12

Read more

Тенис

Моника Селеш: Наоми Осака ми е најслична

Read more

Ѓоковиќ ја отвора новата сезона со настап на турнирот во Аделаида

Read more

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Read more

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Read more
 

Спорт

Кака: Роналдо е само дебел човек на улица во Бразил

Читај повеќе

Далиќ: Не би сакал мојот тим да танцува како Бразилците

Читај повеќе

Како Роналдо реагирал кога дознал дека е на клупата за резерви?

Читај повеќе

Роналдо го „изгуби компасот“

Читај повеќе
  • play_arrow

Мачка ја прекина прес-конференцијата на Бразил пред мечот со Хрватска

Читај повеќе

Англичаните две години се подготвуваат како да го спречат Мбапе

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали секое Светско досега било наместено?

Читај повеќе
  • play_arrow

7 најскапи репрезентации за Светското во Катар

Читај повеќе

ФИФА ја казни Хрватска поради навредите кон Милан Борјан

Читај повеќе