Познати првите детали за гејмерскиот Black Shark 5 на Xiaomi

Оваа година пристигнува серијата на мобилни телефони на Xiaomi Black Shark 5 за гејмерите, а сега се познати и првите детали.

Типстер од кинеската социјална мрежа Weibo откри информации за основниот модел од новото семејство, како дека ќе биде придвижуван од Snapdragon 888+ процесорот на Qualcomm.

Ќе има и рамен екран на Samsung E4 AMOLED со стапка на освежување од 144 Hz и ќе се напојува од батерија од 4.600 mAh која поддржува полнење од 120 W.

Ако овие спецификации ви звучат познато, тоа се должи на фактот што тие се речиси идентични со моделот Black Shark 4S Pro.

URL

Од друга страна, Black Shark 5 Pro треба да има нов процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, QHD + стапка на освежување на екранот од 144 Hz, како и капацитет на батерија до 5.000 mAh.

Дуото Black Shark 4 беше претставено во март минатата година, па сè уште ќе го чекаме пристигнувањето на наследникот.

Тагови
реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Мобилни

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Read more

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Read more

Google го претстави смартфонот Pixel 6a

Read more

iPhone на преклопување може да стане реалност

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Starliner на Boeing првпат стигна до Меѓународната вселенска станица

Читај повеќе

Apple ќе го претстави iPhone 14 на 13 септември

Читај повеќе

„Соларни“ ќелии кои се полнат ноќе: Како функционираат?

Читај повеќе

Дали е штетно лаптопот да биде вклучен на полнач цело време?

Читај повеќе
  • filter

OnePlus го претстави Nord 2T, првиот паметен телефон со MediaTek Dimensity 1300 процесор

Читај повеќе

Канада го забрани достапот на Huawei до 5G мрежите

Читај повеќе

Океаните достигнаа највисоко ниво на киселост во последните 26.000 години

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА откри како ќе изгледа животот на астронаутите на Марс

Читај повеќе
  • play_arrow

Дроновите достигнаа ново ниво: Оставени сами на себе успешно избегнуваат пречки

Читај повеќе