Познато кога Google ќе го претстави смартфонот на преклоп

Според последните информации, компанијата Google оваа година ќе го претстави смартфонот на преклоп Pixel.

За уредот под назив Pixel Fold се шпекулира уште минатата година, а сега се појави информација дека овој уред ќе биде претставен кон крајот на оваа година.

Јужнокорејските медиуми пишуваат дека Samsung ќе започне да произведува OLED панели на преклоп во октомври и ќе ги испорачува на Google, Vivo и Xiaomi. Сите три компании ќе ги претстават своите преклопни смартфони кон крајот на оваа година.

Google не крие дека ќе произведе смартфон на преклоп, а во 2019 година ја претстави апликацијата за патентирање на сопствените смартфони на преклоп. Google развива и уред под назив Passport. Овој смартфон ќе има 7,6-инчен панел.

Тагови
реклама

Порано беше светска шампионка, денес е ѕвезда на сајт за возрасни

Read more

Заев: Со ДУИ, БЕСА и ДПА заедно ќе настапиме на локалните избори

Read more
Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Скопјанец ја претепал мајка си бидејќи не му купила ракија

Read more
Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Топ 10 најдобри видео игри за 2017 година

Read more

Мобилни

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Read more

Samsung Galaxy M21 2021 Edition доаѓа со 3 задни камери, чини само 140 евра

Read more

Познато кога ќе излезе Huawei P50

Read more

Nokia ќе претстави телефон за кој нема да ви биде потребна заштитна маска

Read more
 

Гик

Лиценциран автомобил на Ferrari пристигна во играта Fortnite

Читај повеќе

Snapchat бележи најголем раст, сега има 293 милиони корисници

Читај повеќе

Instagram ќе го преведува вашето Story на повеќе од 90 јазици

Читај повеќе
  • play_arrow

Откриј ја моќта на новиот Asus Zenbook Flip 13 (UX363)

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници открија 28 непознати вируси замрзнати во глечери

Читај повеќе
  • play_arrow

Роверот Perseverance се подготвува да ги земе првите примероци од Марс

Читај повеќе

Русија парично ги казни Facebook и Telegram

Читај повеќе

PES го менува името во eFootball и станува бесплатна

Читај повеќе

Полначот HyperCharge на Xiaomi ќе го полни телефонот за 8 минути

Читај повеќе