Познато кога ќе биде претставен новиот смартфон на Huawei

Amazon откри кога во Европа ќе биде претставен Huawei Nova 9 и колку ќе чини.

Веќе беше познато дека Nova 8i и Nova 9 наскоро ќе излезат во Европа и сега е откриено и колку ќе чинат.

Nova 9 излегува на 21 октомври во Европа.

Моделот со 8 GB RAM и 128 GB меморија ќе чини 499 евра. Huawei Nova 9 ќе има 6,57-инчен 120 Hz OLED дисплеј, Snapdragon 778G процесор, Huawei HarmonyOS 2.0 софтвер, четири камери на последниот(50 MP главна, 8 MP ултраширока, 2 MP макро и 2MP сензор за длабочина), 32 MP селфи камера и батерија од 4.300 mAh со поддршка за 66W брзо полнење.

Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Мобилни

Откриени спецификациите на смартфонот OnePlus 10 Pro

Read more

Познато кога ќе пристигне новиот Honor 60

Read more

Објавени рендери за новиот Google Pixel 6A

Read more

Како ќе изгледа Realme GT 2 Fold?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

10 малку познати, но многу интересни факти за Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Археолози во Перу најдоа мумија стара најмалку 800 години

Читај повеќе
  • play_arrow

Црцорењето на птиците станува сѐ потивко: Научниците открија загрижувачки податоци

Читај повеќе
  • play_arrow

Русија воведува кучиња падобранци во армијата

Читај повеќе

Научници сакаат да создадат магнетно поле на Марс

Читај повеќе

Паметните часовници сè попопуларни: Apple со најголема заработка, WearOS доминира

Читај повеќе

Зошто е можно да немате COVID-19, а сте биле опкружени со заразени луѓе?

Читај повеќе

Кој произведувач прв ќе претстави смартфон со камера од 200 MP?

Читај повеќе

Вирусите може да изумрат – дали тоа се случува со коронавирусот во Јапонија и Индија?

Читај повеќе