Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Компанијата Samsung онлајн ќе го претстави смартфонот Galaxy Note 20 во август.

Ова ќе биде првпат еден уред од серијата Note да не биде претставен јавно и пред повеќе луѓе.

Samsung по обичај ја претставуваше серијата Note во Њујорк во текот на летото, а минатата година Note 10 и Note 10 Plus беа претставени на 7 август. Овој настан ќе биде тешко да се организира преку летото поради ситуацијата со коронавирусот, така што од компанијата се одлучија за онлајн претставување.

Засега не е познат точниот датум, а се очекува дека Samsung ќе го претстави и моделот Note 20 Plus.

Гласините се дека Galaxy Note 20 ќе има камера од 108 МP, како и Qualcomm Snapdragon 865 процесор.

реклама

Америка е на раб на граѓанска војна, полицијата клекна пред демонстрантите

Read more

Нови 89 случаи на заразени со коронавирусот, починати 7 лица

Read more

Храна која го намалува нивото на тестостерон

Read more

Филипче: Огромен дел од новозаразените не се придржувале до мерките

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

Се тестира технологија за 6G мрежа

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски момент: SpaceX астронаутите пристигнаа на МВС

Читај повеќе
  • play_arrow

Лет со целосно електрична Cessna

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА полетаа кон МВС

Читај повеќе

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе