Познато кога ќе биде претставена новата Škoda Fabia

Škoda наредната година ќе ја претстави четвртата генерација на популарниот модел Fabia.

Fabia ќе биде претставена на новата MQB AO платформа која ја користат и Audi A1 Sportback, SEAT Ibiza и Volkswagen Polo.

Дизајнот ќе биде инспириран од кросоверот Kamiq, а ќе позајмат и некои детали од Scala и Octavia.

Ќе бидат направени и промени во внатрешностa за да бидат во чекор со актуелните модели од Volkswagen Group.

Fabia нема да има електричен модел така што остануваат познатите мотори, но без дизел мотор во новата понуда. Ќе биде понуден поевтин атмосферски трицилиндричен мотор и трицилиндричен TSI мотор.

Со преминување на новата платформа подразбира дека ќе понудат модел со многу подобри перформанси и комфор.

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Авто новости

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Read more

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Read more

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Read more

Автомобили

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Читај повеќе

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Читај повеќе
  • filter

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Читај повеќе
  • play_arrow

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Читај повеќе

Hyundai го најави Bayon, новиот мал кросовер

Читај повеќе
  • filter

Ова е новиот Audi TTS Competition Plus

Читај повеќе
  • play_arrow

Tesla Model X хакиран и украден за минута

Читај повеќе

Познато кога ќе дебитираат Porsche Macan Electric и Audi Q5 E-Tron

Читај повеќе