Познато кога ќе пристигне редизајнираниот iPad mini

Apple оваа есен ќе го претстави новиот iPad mini.

Новиот уред би требало да има поголем екран, побрзи перформанси, потенки рабови и дизајн кој ќе биде сличен на новиот iPad Air кој беше претставен минатата година. Ова би бил голем чекор напред за најмалиот таблет на Apple.

TouchID сензорот би требало да биде поставен во копчето за отклучување/заклучување на уредот. Според гласините, ќе има екран со големина од 8,5 до 9 инчи.

Оваа есен пристигнува шестата генерација на iPad mini. Од компанијата го подготвуваат и новиот iMac со поголем екран во однос на актуелниот 24-инчен модел.

Тагови
реклама

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Read more

Го „уби“ Куман со поглед - младиот Пуиг ги освои фановите на Барса

Read more

Како за 5 секунди да откриете дали месото е свежо?

Read more

Пет навики кои ги има скоро секој, а кои привлекуваат лоша енергија во домот

Read more

Хардвер

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Read more

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Read more

Сите грешиме: Како од прва да се вклучи USB?

Read more

Што нуди новата GoPro камера Hero 10 Black?

Read more
 

Гик

  • play_arrow

Октоподи - неверојатни суштества

Читај повеќе

Huawei изработи апликација со која се отклучува и стартува автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Microsoft произведе безжичен глушец од рециклирана пластика од океанот

Читај повеќе

Новиот детектор за гравитациски бранови фати мистериозни сигнали од вселената

Читај повеќе

Откритие што менува сѐ: Човечки стапалки стари 23.000 години најдени во Ново Мексико

Читај повеќе
  • play_arrow

Како животните ги добиваат нивните шари?

Читај повеќе

ЕУ предлага универзален полнач, Apple се загрижени

Читај повеќе
  • play_arrow

Астероид го погоди Јупитер, снимен моментот од ударот

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемите зелени мегапроекти во светот

Читај повеќе