Правилна исхрана за слабеење во 4 фази, со вежбање

Ф.З.
/ 22.09.2020 / 09:25

Покрај редовното вежбање и спортување, доколку сакате навистина да ги исфрлите масните наслаги од вашето тело задолжителна е и промена во начинот на исхрана.

Проблемот настанува кога ќе изгубите одреден број на килограми, но потоа колку и да вежбате едноставно вагата не покажува намалување на килограмите, па изгледа како да сте заглавени на одредена килажа. Тоа може да ве демотивира, и со право.

Затоа, постои правилна долгорочна диета за која експерт е д-р Ерик Трекслер кој благодарение на Џереми Итиер и неговиот канал на YouTube објаснува зошто настануваат проблемите и како да се надминат.

реклама

Фит

15-минутни вежби за секси грб и затегнати раце со тегови

Read more

7 одлични вежби за совршени бицепси

Read more

Вежбање по породувањето: Кога да почнете и на што треба да обрнете посебно внимание?

Read more

Неколку причини зошто пешачењето во природа е добро за вашето здравје

Read more

Нови видеа

play_arrow

10 играчи кои биле понижени од нивните менаџери

Read more
play_arrow

Најлошите трансфери со потпис на Пеп Гуардиола

Read more
play_arrow

Најпотценетата Бетмен игра на сите времиња

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Официјален трејлер за „The Ripper“

Read more
play_arrow

Хит на интернет: Германски овчар прави склекови со полицајците

Read more
play_arrow

Џастин Бибер и Шон Мендес пеат за предизвиците на славата во „Monster“

Read more
play_arrow

Погледнете како F-22 Raptor ѝ пркоси на гравитацијата

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Чоколадни крофни

Read more
play_arrow

Што се случува со стадионот на духови во Валенсија?

Read more
play_arrow

Модна приказна: Костимите во четвртата сезона на „The Crown“

Read more
play_arrow

Германска реклама за борба против COVID-19 стана хит на интернет

Read more