Преслатка реакција на маче кога за првпат ќе види снег

Мачето Хејзел, старо 6 месеци, овие денови за првпат виде снег, а неговата реакција стана хит на интернет.

На прв поглед изгледа како Хејзел да се плаши од снегот, но кога подобро ќе се запознае со неговата текстура, почнува да скока од радост и да си игра во снежната белина.

Со оглед на тоа што ова маче живее во градот Данкан, Канада, за негова среќа, ќе може подолго време да ужива во зимската идила.

реклама

Чек дис аут

Тајмлапс видео од сеизмичките активности на Нов Зеланд

Read more

Германските корона-скептици маскирани на протест

Read more

Како ќе изгледа внатрешноста на авионот кој од Лондон до Њујорк пристигнува за 90 минути?

Read more

Спасување срна со замрзната муцка

Read more

Нови видеа

play_arrow

30-минутни вежби за затегнати нозе

Read more
play_arrow

10 работи во кои гејмерите лажно веруваат

Read more
play_arrow

7 фудбалски клубови кои пандемијата најтешко ги погоди

Read more
play_arrow

Мислите дека знаете како се движи Земјата? Размислете повторно

Read more
play_arrow

Зошто Кина изгради вештачко сонце?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Harry Potter & The Sorcerer's Stone“

Read more
play_arrow

Стресот е тивок убиец - како да го победите?

Read more
play_arrow

Ја побара за жена на висина од над 4.000 метри

Read more
play_arrow

Интензивен HIIT тренинг за слабеење со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Топ 10 најлоши видеоигри за 2020

Read more
play_arrow

Политика и спорт: Што се случува во кинеската Суперлига?

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Coming to America“

Read more