„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Популарната македонска серија сепак ќе има уште едно продолжение, а за новата сезона во тек е пријавување за кастинг на две момчиња.

„Ги бараме Ѓоко и Боко, две палави момчиња на возраст од 6 до 9 години кои ќе добијат улоги во вашата омилена ТВ серија 'Преспав'“, објави од „Преспав“.

Која ќе биде улогата на новите ликови Ѓоко и Боко, останува само да претпоставуваме. Фановите веќе типувата дека ќе бидат синови на Коста и Ула.

Сите заинтересирани треба да испратат фотографии (профил, анфас и целосна) и кратко видео за запознавање (име, презиме, години, хоби, желби...) кое нема да биде подолго од една минута, телефонски број на родител и e-mail адреса за контакт на prespavcasting@gmail.com до 7 октомври 2021 година.

Кастинг директор е Билјана Драгиќевиќ - Пројковска.

Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

МК сцена

Слушнете ја песната со која децата од „Дајте музика“ ќе настапат на Детската Евровизија

Read more

16 октомври 2007, загина Тоше Проески

Read more

5 октомври 2007, последниот концерт на Тоше

Read more

„Преспав“ бара две деца за улоги во новата сезона

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Топ 10 филмски интерпретации на принцезата Дијана

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 женски групи кои повеќе не постојат

Читај повеќе
  • play_arrow

Студент од Северна Кореја осуден на смрт поради криумчарење на серијата „Squid Game“

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен трејлер за новиот филм „American Refugee“

Читај повеќе
  • play_arrow

Новиот документарец за Битлси го демистифицира распаѓањето на Фамозната четворка

Читај повеќе
  • play_arrow

Billboard ја прогласи најдобрата песна на сите времиња

Читај повеќе
  • play_arrow

Новата корејска серија „Hellbound“ руши рекорди

Читај повеќе
  • play_arrow

Ридли Скот ги обвини младите и технологијата за неуспехот на „The Last Duel“

Читај повеќе

Кијану Ривс: Изгледа уште сум во брак со Винона Рајдер

Читај повеќе