Претпладне претежно сончево, попладне можен дожд

Времето денеска претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност. 

Околу пладне и попладне ќе има локално зголемување на облачноста проследено со врнежи од дожд. Ќе дува умерен, а долж Повардарието, засилен ветер од северен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 26 степени Целзиусови.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Околу пладне облачноста повремено ќе се зголемува и во делови од Скопската Котлината е можен краткотраен дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 20 степени.

Од утре следува период на стабилно време со ниски утрински температури, а дневните од четврток ќе бидат во пораст. До утре ќе дува засилен, а потоа умерен северен ветер. 

реклама

Русија ја напушта УЕФА: По 9 месеци под казна смисли нов план

Read more

Девојче, злато, кукле, маче: Сексуалното вознемирување на УКИМ постои

Read more

Осум знаци дека внесувате премногу шеќер во организмот

Read more

Неделен хороскоп (28 ноември до 4 декември)

Read more

Македонија

Арсовска до приватните превозници: На суд докажувајте дали ЈСП ви должи

Read more

Ахмети: Предвремени избори не се решение, имаме многу поважни задачи

Read more

Девојче, злато, кукле, маче: Сексуалното вознемирување на УКИМ постои

Read more

Евидентирани 809 кривични дела семејно насилство од јануари до крајот на септември

Read more
 

Вести

Кои познати весници бараат Асанж да не биде кривично гонет во САД?

Читај повеќе

Милчо Мисоски добитник на наградата „Караманов 2022“

Читај повеќе

Белгија испраќа нов хуманитарен конвој во Украина

Читај повеќе

Путин и Токаев: Никогаш не треба да започне нуклеарна војна

Читај повеќе
  • play_arrow

Арсовска до приватните превозници: На суд докажувајте дали ЈСП ви должи

Читај повеќе

Три нови трендови: Глобалната економија е пред сериозни шокови

Читај повеќе

Ахмети: Предвремени избори не се решение, имаме многу поважни задачи

Читај повеќе

СЗО соопшти ново име за мајмунските сипаници

Читај повеќе

ЕУ предлага нов данок на цигари, можен е бран поскапувања

Читај повеќе