Македонија

Претпладне умерено облачно, попладне сончево

15. февруари 2020 - 9:32 | МИА

Во претпладневните часови времето ќе биде умерено до значително облачно, а попладне претежно сончево. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено изразен долж Повaрарието, информираат од УХМР.Максималната температура ќе движи од седум 7 до 14 степени.

Во Скопје претпладне променливо облачно, попладне сончево. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 11 степени. 

Коментирај