Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Скопје, 15 мај 2021 (МИА) – На подрачјето на Гази Баба вчера полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Б.И. (32) од Скопје.

При претрес во неговиот дом и други простории, извршен по добиена судска наредба од Кривичен суд Скопје, биле пронајдени и одземени марихуана и вага.

Како што информираат од МВР, Б.И. е приведен во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен поднесок за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ казниво по член 215 од Кривичниот законик.

реклама

Научниците открија каде може да има вонземјани кои ја набљудуваат Земјата

Read more

Бон Џови и покрај богатството пет дена неделно мие садови во ресторан

Read more

Русите објавија снимка од протерувањето на британскиот разурнувач

Read more

Од понеделник ќе се издаваат документи со новото уставно име

Read more

Хроника

Казнети 330 возачи поради пребрзо возење

Read more

Приведени четири лица од Стајковци, нападнале вработен на бензинска станица

Read more

Двајца Грци и двајца Македонци обвинети за лажен стечај на фирма од Битола

Read more

Две лица загинаа во соoбраќајка на патот Штип-Крупиште

Read more
 

Вести

Казнети 330 возачи поради пребрзо возење

Читај повеќе

Русија подготвена да нападне туѓи воени бродови кои влегуваат на нејзина територија

Читај повеќе

Нови 10 случаи на COVID-19 од 2.302 тестирања

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

12-катница се сруши во Мајами Бич: Еден загинат, најмалку деветмина повредени

Читај повеќе

Од понеделник ќе се издаваат документи со новото уставно име

Читај повеќе

Пандев до Ангеловски: Шефе, благодарам е малку, го сплоти цел македонски народ

Читај повеќе

Лидерите на ЕУ поделени околу можниот состанок меѓу Унијата и Путин

Читај повеќе

Приведени четири лица од Стајковци, нападнале вработен на бензинска станица

Читај повеќе

Викендов ќе пристигнат 500.000 вакцини на Sinovac, утре уште 100.000 на Pfizer

Читај повеќе