Претставен смартфонот Honor X20 5G

Honor со серијата Magic 3 го претстави и моделот X20 5G.

Honor X20 5G го движи Dimensity 900 процесор, а го користи оперативниот систем Andoid 11 со Magic UI 4.2 интерфејс. Доаѓа со три конфигурации, а тоа се 6 GB/128 GB, 8 GB/128 GB и 8 GB/256 GB.

Уредот доби 6,67-инчен Full HD+ LCD екран со фреквенција на освежување од 120Hz и селфи камера од 16 MP. Позади има 3 камери, примарната од 64, макро од 2 и сензор за длабочина од 2 MP.

Го напојува батерија од 4.300 mAh која се полни до 50 осто за 15 минути.

Достапен е во три бои: aurora сина, titanium empty сребрена и magic night црна.

Во зависност од конфигурацијата, цените изнесуваат 250, 290 и 330 евра.

Тагови
реклама

Мобилни

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Read more

Motorola го претстави флагшипот Moto Razr 2022

Read more

Како да го спасите телефонот ако ви падне во солена вода?

Read more

Дали гејмерскиот Black Shark 5 Pro ќе го помине тестот на издржливост?

Read more
 

Гик

OnePlus наскоро ќе го претстави својот прв телефон на преклопување

Читај повеќе

Змијолики роботи би можеле да се користат во операции за спасување животи

Читај повеќе

Како мозокот ни помага да заштедиме пари?

Читај повеќе
  • play_arrow

Жив праисториски фосил: Снимена змијокила ајкула која демне во длабочините

Читај повеќе

Телескопот Hubble фотографираше нереални сцени во Орионовата маглина

Читај повеќе

Google сè уште нема решение за ажурирањето на Android

Читај повеќе

ЕСА руските ракети ќе ги замени со оние на Илон Маск

Читај повеќе

Тинејџерите сѐ повеќе го напуштаат Facebook

Читај повеќе

Xiaomi претстави функционален хуманоиден робот

Читај повеќе