Претставени очила кои го прекриваат целото лице, би ги носеле ли?

Јапонскиот бренд ZGHYBD во продажба пушти необични очила кои го штитат целото лице од ултравиолетови зрачења.

Станува збор за висококвалитетен поларизиран штит за лице изработен од поликарбонати и опремен со леќа за заштита од УВ зраци. Унисекс очилата имаат висока издржливост, а можат да поднесат притисок без деформации или оштетување.

Очилата за лице се отпорни на ветер и на прашина, а нудат и одлично визуелно искуство и максимална видливост.

Уредот е погоден за секојдневна заштита на очите. Иако очилата изгледаат многу футуристички, пуштени се на продажба преку Amazon, па можно е да станат хит во иднина.

Remote video URL
Тагови
реклама
Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Тајните на една држава: Зошто Финска е меѓу најуспешните земји во светот?

Read more
Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Како на филм: Воз предизвикал уривање на дел од мост и се запалил

Read more

Историски преседан во Лигата на шампиони

Read more

Чек дис аут

Кои намирници немаат рок на траење?

Read more

Моќен трик од Сигмунд Фројд: Кога некој ве навредува, кажете му само еден збор

Read more

Кога забавата не се одвива според планираното, фејл компилација

Read more

10 празници со мрачно потекло

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Читај повеќе

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Читај повеќе

Драма кралици: Хороскопски знаци кои претеруваат за сѐ

Читај повеќе
  • play_arrow

Опсесијата со здрава храна е болест и тешко се лекува

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Читај повеќе

Не мора да јадете помалку јаглехидрати за да слабеете

Читај повеќе

ECDC излезе со препораки за заштита од новиот сој омикрон

Читај повеќе

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Читај повеќе

Предлог за денешниот семеен ручек: Говедски гулаш со печурки

Читај повеќе