Принц Хари: Стисни заби и заврши си ги должностите? Не го сакав тоа

Принцот Хари вчера беше гостин во подкаст-емисијата Armchair Expert каде зборуваше за првата средба со Меган Маркл, напуштањето на кралското семејство и одењето на психолог.

Британскиот принц опиша како изгледал неговиот прв таен состанок со Меган.

„Се сретнавме во еден супермаркет во Лондон и се преправавме дека не се познаваме. Застанавме на неколку метри и се допишувавме. Се сеќавам дека луѓето чудно ме гледаа и неколкумина дојдоа да ми кажат здраво. Носев капа и цело време гледав во подот за да ме видат што е можно помалку луѓе“, рече Хари со насмевка.

Тој додаде дека поради смртта на мајка му, принцезата Дајана, сакал да го напушти кралското семејство кога имал 20-тина години

„Тоа е работно место, нели? Стисни заби и заврши си ги должностите. Имав дваесет години и размислував - не го сакам ова. Не сакам да бидам тука. Не сакам да правам ова. Погледнете што оваа ‘работа’ ѝ направи на мајка ми. Како да се скрасам и да имам семејство кога знам дека нешто такво нешто може пак да се повтори?“, рече тој.

Ефект на бумеранг

На крајот, Хари зборуваше за посетите на психолог, потенцирајќи дека Меган најмногу го поддржувала во одлуката да го стори тоа.

„Посетите на психолог го скршија стакленото ѕвоно во кое бев. Ја извадив главата од песок, ја истресив и помислив дека треба да сменам нешто за да бидам јас горд со себе си, нешто за кое мајка ми би се гордеела со мене, да направам важни промени“, рече тој.

За потсетување, принцот Хари неодамна соопшти дека наскоро ќе ја претстави емисијата за ментално здравје The Me You Can't See на која работи заедно со Опра Винфи.

Remote video URL
реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Read more

Живот

Докторка открива зошто децата не треба да спијат во соба со отворена врата

Read more

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Read more

Пет причини да заминете на одмор на планина

Read more

Интересни факти за луѓето родени во летните месеци

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Докторка открива зошто децата не треба да спијат во соба со отворена врата

Читај повеќе

Кога гледањето фудбал е опасно по здравјето?

Читај повеќе

Како менопаузата го менува мозокот на жената?

Читај повеќе

Што прават бебињата додека се во стомакот на мајката?

Читај повеќе
  • play_arrow

Траги од древни цивилизации на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Тиквички: Омилениот летен зеленчук кој нуди неверојатни здравствени бенефити

Читај повеќе

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе