Принцезата Ксенија од Саксонија позираше гола за Playboy

Германската принцеза Ксенија Габриела Флоренс Софи Ирис позираше гола за Playboy и со тоа стана првата аристократка која се соблече за споменатото списание.

„Сакам да покажам дека секоја жена е убава таква каква што е“, рече Ксенија (37), која тврди дека е поврзана со 1.000-годишната германска династија Ветин (Wettin).

„Искрено, би била многу изненадена доколку моето древно благородно семејство го купи списанието, но се надевам дека барем ќе го толерираат овој мој потег“.

Таа е убедена дека нејзиниот прадедо, последниот крал на Саксонија, Фридрих Август III, би одобрил да позира без облека.

„За него сите велат дека бил смешен човек полн со љубов“, изјави таа во интервјуто за Playboy.

Принцезата, која е и пејачка, колумнист и ѕвезда на бројни реални шоуа, во искрено интервју за магазинот откри и дека постојано се бори со предрасудите поради нејзината титула.

Тагови
реклама

Чистка во Грција: Панично се собираат чадори и маси од плажите

Read more

Убиен 31-годишен припадник на АРМ по приватна расправија

Read more

Земјотрес во Скопје

Read more

По 14 години изградба Путин го отвори автопатот меѓу Москва и Санкт Петербург

Read more

Љубов и секс

Ескорт дама тврди дека мажите стануваат сè полоши во секс: Каде грешат?

Read more

7 знаци откриваат дека траумите од минатото ви влијаат на љубовната врска

Read more
Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Во кој дел од денот сме најмногу расположени за секс?

Read more

Зошто жените кои се сингл подолго време се посреќни во животот?

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Што ви се случува во телото кога вежбате?

Читај повеќе

Зошто има сè поголем број случаи на рак на пенис низ светот?

Читај повеќе

6 лоши навики поради кои предвреме стареете

Читај повеќе

Кои се највалканите места што ги допираме секој ден?

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои без проблем забиваат нож в грб

Читај повеќе

Диета на руските балерини: За 7 дена се слабее до 5 килограми

Читај повеќе
  • filter

На кои плажи во Грција е најтопло морето?

Читај повеќе

Фармацевт објасни кои лекови никогаш не треба да се земаат заедно

Читај повеќе

Марокански деликатес: Зачинети јајца со леблебии и чери домати

Читај повеќе