Принцезата од Монако јавајќи коњ ја отвори ревијата на Chanel

Б.С.Б.
/ 26.01.2022 / 15:30

На Модната недела во Париз, во текот на модната ревија на луксузниот бренд Chanel, со спектакуларно влегување се појави внуката на Грејс Кели, принцезата Шарлот Казираги од Монако.

Принцезата, која е амбасадорка на брендот, буквално со јавање коњ влезе на ревијата, носејќи препознатливо сако од твид на Chanel и црни пантолони.

Креативната директорка Вирџинија Вијард ја базираше колекцијата на беспрекорна елеганција и твид, но исто така присутни беа свила и сатен.

 

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Стил

Мајката на Илон Маск стана најстариот модел на Sports Illustrated

Read more

Пролетно разубавување со Philips во „Нептун“

Read more

Кејт Мидлтон го украде вниманието на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Read more

Mach & Mach: Најпопуларните кондури во 2022 година

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе