Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Сопругот на кралицата Елизабета Втора, британскиот принц Филип кој има 99 години, имаше операција на срцето по инфекција.

Војводата од Единбург закрепнува во болница во Лондон, каде ќе престојува до 6 недели.

„Во среда вечерта принцот Филип беше успешно опериран за да се реши мал проблем со срцето. Ќе остане во болница за да закрепне и да се одмори во текот на следните денови“, соопштија вчера од Бакингемската палата.

Пред повеќе од две недели принцот Филип, поранешен престолонаследник на Грција и на Данска, беше примен во болница во Лондон откако му се слоши во дворецот Виндзор.

Во брак со кралицата Елизабета Втора е од ноември, 1947 година.

реклама

Ќе пукне ли? Русите распоредија војска, Америка испрати два воени брода

Read more

Се појави нов опасен тренд

Read more

Дали можете да пиете андол и аспирин откако сте примиле вакцина AstraZeneca?

Read more

Милијарда долари за да може Ever Given да излезе од Суецкиот Канал

Read more

Живот

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Read more

Вилијам и Хари му оддадоа почит на нивниот дедо, принцот Филип

Read more

10 правила за воспитување на деца што секој родител треба да ги знае

Read more

Овие 3 хороскопски знаци важат за најинтелигентни

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

5 трикови за правилно вежбање стомачни

Читај повеќе

Направи сам: Природни маски за нега на лице

Читај повеќе
  • filter

Како ќе изгледаа денес да беа живи: Елвис, Мерилин, Ленон, Дијана...

Читај повеќе

Јогуртот и кефирот прават чуда за имунитетот

Читај повеќе

Три работи во домот коишто треба почесто да ги чистите

Читај повеќе

Најдобри години за брак: Лавовите не се даваат до 38, Ракот рано скока во тавче

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да ги избелите забите на природен начин?

Читај повеќе

Истражување: Лекови базирани на антитела штитат од COVID-19

Читај повеќе

Сахара и Антарктик се послични отколку што мислиме

Читај повеќе