Пристигна BMW M135i со механички подобрувања и нови бои

Volkswagen Golf R и Audi S3 се веќе на пазарот, Mercedes AMG го подготвува A35, a BMW им одговори со неколку промени на својот компактен и моќен хетчбек.

Серија 1 за жал сè уште не помина низ целосниот M третман, но најблиску до тоа е секако M135i xDrive кој доаѓа со серија механички подобрувања три години по појавувањето на оригиналниот модел.

Треба да се нагласи дека не станува збор за редизајн(Life Cycle Impuls) туку за суптилна еволуција на најмоќната верзија на Серија 1.

Го движи 2,0-литарски турбо бензин мотор кој развива 302 КС и 450 Nm максимален вртежен момент. Силата се пренесува на сите четири 18-ични гуми.

Баварската компанија сега нуди и Individual бои за стандардната Серија 1.

На фотографиите автомобилот е лакиран со Сао Пауло жолта боја, а достапни се и други бои како Frozen Pure сива и Frozen портокалова боја.

Тагови
реклама

Предупредувачки знаци дека црниот дроб ви е полн со токсини

Read more

Промашување на векот: Најголемиот трговски центар во светот зјае празен

Read more

Што ви се случува во телото откако ќе земете „вијагра“?

Read more

Колку сексуални партнери пред вас се „премногу“?

Read more

Авто новости

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

Read more

Suziki го претстави новиот S-Cross

Read more

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Read more

Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Read more
 

Автомобили

BMW со тизер ја најави следната генерација на тркачкиот M4 GT4

Читај повеќе
  • filter

Suziki го претстави новиот S-Cross

Читај повеќе

Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Читај повеќе
  • filter

Скапи автомобили пропаѓаат во мистериозна „гробница на модерни класици“

Читај повеќе

Изострен дизајн и иновативни технологии за знаменосецот на Audi: Врвниот A8

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да запрете автомобил на автопат кога возачот се онесвестил?

Читај повеќе

Тјунираната Opel Insignia сега е помоќна и поагресивна

Читај повеќе

Купувате половен автомобил? Ова се знаците дека возилото било удрено

Читај повеќе

Зошто е важно да ги чистите паднатите лисја врз автомобилот?

Читај повеќе