Пристигна Xiaomi Mi Smart Clock – Паметен будилник со низа функции

Кајгана
/ 26.01.2022 / 12:06

Запознајте го новиот Mi Smart Clock будилник со дисплеј на допир од 3,97" кој се карактеризира со низа смарт функции. Ќе ве потсетува на дневните обврски и задачи, а со функцијата Sunrise ќе имате навистина пријатно будење. Sunrise функцијата постепено ја зголемува светлината на екранот пропратена со благ и пријатен звук.

Mi Smart Clock е уред што може да служи и како контролен за други IoT смарт уреди Xiaomi во вашиот дом. Поддржува Chromecast, а можете едноставно да слушате YouTube или Spotify. Исто така, опремен е со звучник со 2 микрофона за да може да комуницирате преку Google Assistant од било кој дел во домот. Mi Smart Clock ги има речиси сите важни фунцкии кои може да ги понуди еден паметен уред. Може да се користи како дигитална рамка за фотографии или како монитор за компатибилните сигурносни камери.

Се одликува со едноставен дизајн во бела боја. Имате можност да одберете една од неколкуте позадини во боја.

Поврзете се со другите IoT уреди на Xiaomi во домот и користете го Mi Smart Clock као контролен HUB. Слободно зададете му некоја задача, како на пример да го вклучи вашиот прочистувач на воздух или да го исклучи светлото.

Вашата сигурносна камера поврзете ја на Mi Smart Clock и нејзиниот приказ слободно гледајте го на екранот од будлиникот.

Mi Smart Clock чини 3.890 денари со бесплатна испорака, а можете да го купите едноставно, брзо и безбедно во shop.kajgana.com.

реклама

Зошто почна да паѓа вредноста на доларот?

Read more

Дали Путин ја прави истата грешка поради која Хитлер ја загуби војната?

Read more

Секс во вселената – една од најтешките задачи на НАСА

Read more

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Read more

Стил

Мајката на Илон Маск стана најстариот модел на Sports Illustrated

Read more

Пролетно разубавување со Philips во „Нептун“

Read more

Кејт Мидлтон го украде вниманието на премиерата на „Top Gun: Maverick“

Read more

Mach & Mach: Најпопуларните кондури во 2022 година

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

На кои светски атракции најмногу се жалат туристите?

Читај повеќе

Пет причини зошто треба почесто да имате секс

Читај повеќе

Како правилно да трчате во лето?

Читај повеќе

Олена Зеленска: Никој нема да ми го одземе сопругот, па ни војната

Читај повеќе

Знаци дека се однесувате како да сте му мајка, а не партнерка

Читај повеќе
  • play_arrow

Совети за почетници: Како да зготвите риба?

Читај повеќе

Пет моќни навики со кои ќе станете успешен лидер

Читај повеќе
Седум совети како да спиете подобро

Седум совети како да спиете подобро

Читај повеќе

Пет знаци на кои животот радикално ќе им се смени во наредната недела

Читај повеќе