Пристигнува новиот Suzuki Phantom

Инспирирани од култниот GSX-R1000 K6 од 2006 година, од Suzuki решија да го оживат наследникот на Phantom со специјалното издание GSX-R1000R.

Phantom не е обичен GSX-R1000R со поинакво име и боја. Станува збор за посебно издание кое доаѓа со истиот систем за варијабилно отворање на вентилот VVT кој се наоѓа на Suzuki GSX-RR MotoGP машината.

Развива 199 коњски сили, а од Suzuki се потрудија да го подобрат целокупното возачко искуство со кочниците и тркачки спецификации, како и со многу други елементи. Има ЛЕД осветлување и дигитална LCD инструментална табла.

Според информациите кои пристигнуваат од Велика Британија, ова специјално издание ќе чини 17.499 фунти т.е околу 20.500 евра.

Тагови
реклама

Мотори

Ducati го претстави својот прв електричен мотоцикл

Read more

Моторот KTM 490 доаѓа годинава?

Read more

Хибридот на Kawasaki сѐ поблиску до производство

Read more

Пристигнува новиот Suzuki Phantom

Read more
 

Автомобили

Електричниот камион Tesla Semi ќе стигне до своите први клиенти на крајот на годинава

Читај повеќе
  • play_arrow

Како големината на тркалата влијае на вашиот автомобил?

Читај повеќе

Audi подготвува неколку нови модели, меѓу кои и Q9

Читај повеќе

Одиме на летување: Зошто е важно возачот да биде одморен пред одмор?

Читај повеќе

FZero со 1.169 КС е новиот бетмобил дизајниран за патеки

Читај повеќе
  • filter

Кои се десетте најбрзи електрични автомобили?

Читај повеќе

Германците не се откажаа од возење автомобили и покрај билетите за јавен превоз од 9 евра

Читај повеќе

Маск за конкурентот Lucid: Правам повеќе деца отколку тие автомобили

Читај повеќе

Што ќе се вози во Русија: Москва како Хавана?

Читај повеќе