Приведен крадец, пронајдени 7 украдени велосипеди во неговиот дом

По извршен претрес во дом во село Визбегово, скопско, приведен е крадец кај кого биле пронајдени и одземени седум велосипеди.

Полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар, денеска врз основа на судска наредба, извршиле претрес во домот на Е.Х.(29) во село Визбегово, скопско, при што биле пронајдени одземени седум велосипеди, кои потекнуваат од кривични дела „кражба“ и „тешка кражба“.

Како што соопшти МВР, Е.Х. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава. 

реклама

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Read more

Јадрото на Земјата станува сѐ погусто од едната страна, научниците не знаат зошто

Read more

Што ќе се случи ако правите 300 „чучњеви“ секој ден, цел месец?

Read more

Кит проголта нуркач, па го исфрли неповреден

Read more

Хроника

Приведен 26-годишник кај кого се најдени 44 пакувања марихуана

Read more

Приведени осум лица, растурена домашна забава во Скопје

Read more

Обвинение за гостиварец поради пуштање во оптек лажни пари

Read more

Продолжен притворот на Орце Камчев

Read more
 

Вести

Речиси една петтина од Бугарите плаќале поткуп за здравствена услуга

Читај повеќе

Предупредување до над 48 милиони луѓе: Следува пекол на Земјата

Читај повеќе

Денеска се решава за укинување на полицискиот час

Читај повеќе

Прв НАТО самит каде С. Македонија учествуваше како полноправна членка

Читај повеќе

Променливо облачно со северен ветер, од четврток значително потопло

Читај повеќе

Пристигнаа уште 12.870 дози Pfizer вакцини

Читај повеќе

Словенија прогласува крај на епидемијата

Читај повеќе

ВМРО-ДПМНЕ со протест пред МНР бара да се соопшти за што се преговара

Читај повеќе

Приведен 26-годишник кај кого се најдени 44 пакувања марихуана

Читај повеќе