Приведени две лица барани со потерница за издржување затворска казна

Полициски службеници од Секторот за внатрешни работи од Битола и од Одделението за внатрешни работи од Прилеп приведоа две лица барани со потерница за издржување казна затвор до 12 години. Приведени се А.А. (30) и П.С. (36).

Министерството за внатрешни работи попладнево соопшти дека за А.А. била распишана потерница за издржување затворска казна од 12 години, а П.С за затворска казна од година и шест месеци.

Лицата се спроведени во Казнено-поправна установа Битола за издржување на затворската казна. 

реклама

Принцот Филип опериран од срце во стотата година од животот

Read more

Кој е најмудриот хороскопски знак според астролозите?

Read more

Со измени на Законот за легализација на дивоградби се продолжува неговата важност за уште пет години

Read more

L'Equipe не штедеше навреди за Ѓоковиќ, дури и на лично ниво

Read more

Хроника

Кривични за шест скопјани за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Read more

Игор Спасов екстрадиран и сместен во Идризово

Read more

Кривична за беровци поради организирање прослава во затворен простор

Read more

Медицинска сестра обвинета за примање награда за противзаконито влијание

Read more
 

Вести

Литванија експресно ја одби Белорусија за екстрадиција на Тихановскаја

Читај повеќе

СЗО: Откажете се од патентите, сите земји да произведуваат вакцини

Читај повеќе

Не се изгласаа измените на Законот за државјанство, Алтернатива и АА најавија блокирање на други закони

Читај повеќе

843 нови случаи на COVID-19, 11 починати

Читај повеќе

Кривични за шест скопјани за прикажување фалсификувани ПЦР тестови

Читај повеќе

Иницијатива на 38 граѓански здруженија за сестрана заштита на Водно

Читај повеќе

Игор Спасов екстрадиран и сместен во Идризово

Читај повеќе

Доделени годишните новинарски награди на ЗНМ

Читај повеќе

СДСМ ќе поддржи една изборна единица за следните парламентарни избори

Читај повеќе