Приведени и спроведени во затвор три лица барани со потерница

Полицијата во текот на вчерашниот ден приведе и спроведе во затвор три лица барани со потерница, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Две од приведените лица се спроведени на издржување казна затвор во КПУ Струмица, а едно во КПУ Штип.

– На 28.10.2020 во 10:30 часот од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип е приведен Е.С. (32) од Штип за издржување на казна затвор. Лицето е спроведено во КПУ Струмица, стои во соопштението од МВР.

Другите две лица се приведени од полициски службеници од Македонска Каменица.

– На 28.10.2020 во 05:50 и во 06:25 часот од страна на полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица приведени се М.С. од село Саса и И.И. од Македонска Каменица за издржување казна затвор. М.С. е спроведен во КПУ Струмица, а И.И. во КПУ Штип, стои во соопштението од МВР. 

Тагови
реклама

Поради короната, белградската проституција работи по принципот на достава

Read more

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Read more

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Read more

Нереди во Штип: Среде град се пресметаа навивачите на Брегалница и Тиквеш

Read more

Хроника

Санкционирани 549 граѓани за неносење маска

Read more

Запленети 36 килограми марихуана, приведени двајца кумановци

Read more

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Read more

За неносење маска казнети 639 лица

Read more

Вести

Дневен ковид биланс: Дури 41 починат, нови 1.022 заразени

Читај повеќе

Црна Гора го протера српскиот амбасадор Божовиќ

Читај повеќе

Градоначалникот на Берово позитивен на COVID-19

Читај повеќе

Промовиран проекот „Попова Шапка-планински рај-опуштете се и уживајте“ со новите можности за престој во природа

Читај повеќе

Мицкоски: Имам информација дека викендов се распарчува Македонија во Софија

Читај повеќе

Офанзива на етиопските владини сили за заземање на градот Мекеле

Читај повеќе

Стапуваат на сила препораките и мерките за аерозагадување во Тетово, Куманово и Кавадарци

Читај повеќе

Генерал Багери: Страшна одмазда ги чека оние кои стојат зад убиството на иранскиот научник

Читај повеќе

Шекеринка: Ќе направиме сѐ за да најде решение, но никако на сметка на црвените линии

Читај повеќе