Приведено лице од тетовско за издржување затворска казна

Полициски службеници денеска приведоа лице од тетовско за издржување на четиригодишна затворска казна, соопшти МВР.

– Денеска околу 12:00 часот во тетовско Копанце полициски службеници на СВР Тетово го привеле Б.З.(33) од ова село, осуден на четиригодишна затворска казна за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје и распрскувачки материи“, казниво по член 396 од Кривичниот законик, се наведува во соопштението на Министерството.

По приведувањето, реализирано со судска наредба, Б.З. денеска ќе биде спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ во Скопје за издржување на казната.

реклама

Кој го вооружува Хамас?

Read more

Кои се фаворити за победник на Евровизија 2021?

Read more

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Read more

Нови воздушни напади во Појасот Газа, загинати и повредени десетици деца

Read more

Хроника

Претрес во Гази Баба, приведен дилер на дрога

Read more

Убиство во скопската населба Бутел

Read more

Во тек потрага по 39-годишниот Александар Черговски од Берово

Read more

Работник пријавил физички напад од претпоставениот во фабрика во Кавадарци

Read more
 

Вести

  • play_arrow

Како ќе изгледа фабриката за вакцини во Србија?

Читај повеќе

Нови воздушни напади во Појасот Газа, загинати и повредени десетици деца

Читај повеќе

Дневен КОВИД биланс: 62 нови случаи, 245 оздравени и 14 починати лица

Читај повеќе

Термини за вакцинирање добија сите граѓани над 40 години од Скопје кои се пријавија на веб-страницата

Читај повеќе

Кој го вооружува Хамас?

Читај повеќе
  • play_arrow

Жените во новинарството често пати мета на сексистички напади

Читај повеќе
  • play_arrow

Што може израелскиот антиракетен систем „Железна купола“?

Читај повеќе

Приоритет во вакцинирање постарите, хронично болните и стопанствениците

Читај повеќе

Сончево со умерена облачност и потопло

Читај повеќе