Пробајте го најдобриот и најлесниот рецепт за пилешки крилца

Ако сте љубители на вкусни, зачинети и крцкави пилешки крилца ќе ви се допадне овој рецепт.

Повеќето состојки коишто ви се потребни за подготовка на овој рецепт веќе ги имате дома. Но тајната е во еден сос којшто треба да го измешате со мед за да подготвите превкусни пилешки крилца кои ќе им се допаднат на целото семејство. Погледнете го видеото.

реклама

Рецепти

Идеја за десерт: Лава колач

Read more

Рецепт на денот: Запечени тортиљи со пилешко

Read more

Рецепт за печен компир стана хит на интернет

Read more

Десерт за слабеење: Шест рецепти за колачиња со овес

Read more

Нови видеа

play_arrow

Снаодлив Русин

Read more
play_arrow

Старата гарда vs. новите сили: Кој би победил?

Read more
play_arrow

Топ 10 нови игри за 2021 година

Read more
play_arrow

Топ 20 најзлобни филмски смеења

Read more
play_arrow

Направете сами - производи за нега на кожа

Read more
play_arrow

Дали луѓето би можеле да трчаат со брзина на гепард?

Read more
play_arrow

Лесен колач со јаболка

Read more
play_arrow

Најлошите јануарски трансфери на сите времиња: Каде се сега?

Read more
play_arrow

Како да закажете состанок на Zoom преку мобилната апликација?

Read more
play_arrow

Трансформација: 10 години секојдневни селфиња во видео од 2 минути

Read more
play_arrow

Најдобрите снимки со поларни мечки во 2020

Read more
play_arrow

Најчудните моменти од 2020

Read more