Продуцентот на „Pirates of the Caribbean“ откри дали Џони Деп ќе се врати во новиот филм

Џери Брукхајмер, продуцент на успешниот филмски серијал „Pirates of the Caribbean“, во интервју за Sunday Times, зборуваше за иднината на следното продолжение кое доживеа голем удар по заминувањето на актерот Џони Деп, кој стана „непожелен“ поради судењето и обвинувањата за семејно малтретирање на Амбер Херд.

Деп се појави во сите пет филмови, а последниот „Dead Men Tell No Tales“ е прикажан во 2017 година. Брукхајмер изјави дека моментално се работи на две сценарија, а Деп во оваа фаза не е дел од приказната.

„Моментално преговараме со Марго Роби. Развиваме две сценарија, едно со неа, едно без неа“, рече Брукхјамер и се осврна околу шпекулациите за враќањето на Деп. „Џони не се враќа во овој момент, но иднината е неизвесна“.

Во текот на судењето се откри дека Деп треба да се појави во шестото продолжение за што би му бил исплатен хонорар од 22.5 милиони долари.

Но, по обвинувањата за семејно насилство, Disney сепак одлучи да тргне во поинаква насока.

Тагови
реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Филм & ТВ

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Read more

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Read more
 

Сцена

  • play_arrow

Искрен трејлер за легендарниот Goodfellas

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Бред Пит откри кој филм зажалил што го направил

Читај повеќе
  • filter

Од играчка-плачка: 10-годишниот син на Бен Афлек му го „лупна“ луксузното Lamborghini

Читај повеќе

Шакира непрепознатлива по раскинувањето со Пике

Читај повеќе
  • play_arrow

Бред Пит најави крај на кариерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Објавен нов трејлер за четвртата сезона на „Stranger Things“

Читај повеќе
  • play_arrow

Бил Козби виновен за сексуална злоупотреба на малолетничка

Читај повеќе
  • play_arrow

Бијонсе објави нова песна, не ги одушеви обожавателите

Читај повеќе