Пролетно чистење на кожата: Домашна маска за лице од 3 состојки

Зимата и ниските температури оставија траги на кожата на лицето што сега може да изгледа уморно и исушено. Со оваа едноставна маска што може сами да ја направите дома, ќе ја освежите и тонирате кожата на лицето.

Потребни состојки:

Две лажици мед

Жолчка

Две лажици маслиново масло

Начин на подготовка:

Растопете го медот, но внимавајте да не биде премногу топол. Потоа додајте ја жолчката и измешајте. На крајот додајте и маслиново масло и промешајте. Нанесете ја маската на чисто лице, оставете ја 5 минути, па избришете го лицето со влажна крпа. Потоа повторете ја постапката уште еднаш.

реклама

Реакцијата на морска раја стана хит на интернет

Read more

Досега необјавени фотографии на Анџелина Џоли од времето пред да стане славна

Read more

Американците детонираа бомба во океанот, експлозијата предизвика земјотрес

Read more

Македонските фудбалери слетаа на скопскиот аеродром

Read more

Стил

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Read more

Елизабет Харли објави топлес фотографија и го „запали“ Instagram

Read more

Селена Гомес ја краси насловната на австралиското издание на Vogue

Read more

Поглед во авионот на Путин вреден 455 милиони евра

Read more
 

Магазин

Педијатарот кој ги освои срцата на многу родители со една објава на Twitter

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога момче со џиновски дрон прелета низ центарот на Њујорк

Читај повеќе

Пет причини да заминете на одмор на планина

Читај повеќе
  • play_arrow

30 минути тренинг за целото тело

Читај повеќе
  • play_arrow

„Иднината е одржлива“ – ревија на студентите по моден дизајн на ТМФ

Читај повеќе
  • play_arrow

Amazon годишно уништува милиони непродадени уреди

Читај повеќе

Интересни факти за луѓето родени во летните месеци

Читај повеќе

Што се случува во телото кога јадете брза храна?

Читај повеќе

Десерт на денот: Чоколаден чиа пудинг

Читај повеќе