Пролетно разубавување со Philips во „Нептун“

Брзо исушена и совршено обликувана мазна коса која не е оштетена од топлината е најголемиот тренд оваа пролет. А Philips ги носи врвните светски трендови во „Нептун“ преку најиновативните пегли за коса и фенови со ThermoShield технологија.

Моќните фенови за коса Philips 5000 Series овозможуваат многу брзо сушење на косата со врвна заштита од оштетување благодарение на иновативната технологија со минерални јони. Двојната јонска нега го намалува површинското оштетување на косата предизвикано од УВ-зраците и го засилува нејзиниот сјај спречувајќи го разлетувањето. Вградениот сензор ја оптимизира и контролира температурата на топлиот воздух со што не дозволува прегревање и оштетување на влакното. Овие фенови имаат пет различни поставки за топлина и брзина преку кои овозможуваат прецизна контрола на сушењето, како и поставка за ладен воздух која обезбедува совршен проток со кој ќе ја финализирате и задржите посакуваната фризура.

Иновативната технологија ThermoShield со минерални јони е вградени и во пеглите за коса Philips 5000 и 7000 Series кои овозможуваат обликување на косата со помалку оштетување. Негативно наполнетите јони го елиминираат електрицитетот, додека минералните јони го намалуваат негативното влијание на УВ-зраците врз косата. Резултатот е здрава, мазна и сјајна коса која не се разлетува. Керамичките плочи на пеглата збогатени со арганово масло овозможуваат и до 50% побрзо обликување на косата, давајќи ѝ свиленкаст и мазен изглед.

Пролетното разубавување во „Нептун“ веќе започна. Голем број жени викендов во продажниот салон на „Нептун“ во Ист гејт мол уживаа во вештините на познатиот стилист Бојан Сејменоски кој им овозможи прекрасни пролетни фризури благодарение на иновативните фенови и пегли за коса на Philips. Задоволството од финалните резултати беше очигледно.

Повеќе информации за овие фенови и пегли за коса може да најдете на линкот.

*Промотивен текст

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Стил

Како да ја заштитите косата во лето?

Read more

Instagram убавица: Никол Торн

Read more

Како да се ослободите од непријатните мириси во бањата?

Read more

Работи поради кои оставате впечаток на неуредна личност

Read more
 

Магазин

Топлотен удар: Што треба да знаете и како да се заштитите?

Читај повеќе

Кога не е добро време да ги миете забите?

Читај повеќе

Стогодишник од Шкотска сѐ уште работи и нема намера да се пензионира

Читај повеќе

Што да направите за салатата подолго да остане свежа?

Читај повеќе

Како без правосмукалка да исчистите скршено стакло?

Читај повеќе

Моден викенд Скопје со млади сили одбележа 25 сезони

Читај повеќе

Препораки како да се заштитите од високите температури

Читај повеќе

За блескави подови, во водата за чистење додајте кујнска сол

Читај повеќе

Како сами да го исчистите домашниот клима уред?

Читај повеќе