Промовирана нова песна од Тоше Проески – „Light the flame“

Новата песна  на Тоше Проески насловена „Light the flame“ беше промовирана на плоштадот „Македонија“ во Скопје, каде се одржа „Ѕвездено небо за Тоше“. 

Денеска се одбележуват 10 години од последниот концерт на Тоше Проески, по чиј повод фан-клубот „Тоше Проески“ и Фондацијата „Тоше Проески“ традиционално го организираат овој настан.

Новата песна е дело на англискиот продуцент Енди Рајт и е најава за нов албум кој треба да излезе наскоро.

реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Цело време погрешно го полните телефонот, затоа батеријата кратко ви трае

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more

Музика

Дечињата од „Дајте музика“ со видео-спот како поддршка за ракометарите

Read more

Каква мизерна година, пее Роби Вилијамс во новата песна „Can’t Stop Christmas“

Read more

Синот на Боб Марли одржа онлајн концерт во чест на својот татко

Read more

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
 

Видео

  • play_arrow

Жешка лава против базен

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа подводно деминирање

Читај повеќе
  • play_arrow

Авионска фејл компилација

Читај повеќе
  • play_arrow

Смешни и опасни средби со животни

Читај повеќе
  • play_arrow

Каква била Земјата пред ерата на диносаурусите?

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација: 8-минутно смеење

Читај повеќе
  • play_arrow

Како елитна единица талибанци пребарува аеродром?

Читај повеќе
  • play_arrow

Патување во минатото: Њујорк во 1945, колор видео

Читај повеќе
  • play_arrow

40 чудни работи фатени на камера

Читај повеќе