Пронајдена граната во Вардар кај Велес

Во СВР Велес било пријавено дека кај местото познато како Мало мовче во водите на река Вардар во Велес вчера во утринските часови рибар вадел граната, соопшти Министерството за внатрешни работи.

– На 14.08.2022 година во 8:25 часот во СВР Велес било пријавено дека рибар кај место викано Мало мовче од водите на реката Вардар во Велес вади граната. Во содејство со Дирекцијата за заштита и спасување гранатата е обезбедена и извлечена од водите на реката Вардар. Увид извршила увидна екипа од СВР Велес, информираат од МВР.

реклама

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Што кралот Чарлс јаде за појадок?

Read more

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Read more

Хроника

Откриени 12 мигранти во близина на Неготино, приведени двајца криумчари

Read more

Гевгеличанец приведен за обљуба на малолетник

Read more

Украинско дипломатско возило учествувало во сообраќајка на паркинг, повредена жена

Read more

Идентификувано телото на 22-годишниот Рамадани, ќе има и обдукција

Read more
 

Вести

Spiegel: ЕУ ќе обучи 15.000 украински војници

Читај повеќе

Откриени 12 мигранти во близина на Неготино, приведени двајца криумчари

Читај повеќе

Ослободен генералниот директор на нуклеарната централа Запорожје

Читај повеќе

Шведска испрати брод за да го испита истекувањето на Северен поток

Читај повеќе

Американската полиција трага по сериски убиец во Калифорнија

Читај повеќе

Цените на гасот паѓаат откако Норвешка ги обнови залихите

Читај повеќе

Гевгеличанец приведен за обљуба на малолетник

Читај повеќе

За три дена нови 108 случаи на COVID-19

Читај повеќе

Руската Дума ги ратификуваше договорите за анексија на украинските региони

Читај повеќе