Пронајдена карстна дупка каде терористите на ИСИС фрлале тела

Западно од ирачкиот град Мосул е пронајдено едно од местата за кое постои сомневање дека е масовна гробница на жртвите од Исламската држава.

Се работи за карстна дупка, односно природно настаната дупка која со ерозија на земјата и под дејство на атмосферски води полека се шири.

Се наоѓа во близина на градот Тал Афар, западно од Мосул.

реклама

Свет

Германија купува нов препарат со антитела за лекување од COVID-19

Read more

Спасени 7 од 22 кинески рудари кои се затрупани две недели

Read more

Сопругата на Навални уапсена за време на протест во Москва

Read more

ЕК: Инсистираме на стабилност во испораките на вакцините на AstraZeneca

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како изгледа денес пазарот во Вухан од каде почна короната?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за новата игра „Resident Evil Village“

Read more
play_arrow

Скијање без граници, фејл компилација

Read more
play_arrow

Топ 10 хорор видеоигри за 2021

Read more
play_arrow

Како ќе биде запаметен Месут Озил во Арсенал?

Read more
play_arrow

Ова се најлошите трансфери што ги договорил Жозе Мурињо

Read more
play_arrow

Научете како да играте шах за помалку од 10 минути

Read more
play_arrow

Прошетка со Елон Маск низ канцелариите на SpaceX     

Read more
play_arrow

Креативни начини како да ја организирате кујната

Read more
play_arrow

Најсмешната фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

Моментот кога Елон Маск си го купил првиот суперспортски автомобил

Read more
play_arrow

Сообраќајно чудо: Супербрз воз кој „лета“ со 620 километри на час

Read more