Протести во Данска против масовно корона-тестирање

Активисти од групата „Мажи во црно“(Men in Black) викендов протестира во Копенхаген против рестриктивните мерки воведени поради коронавирусот и масовното тестирање.

Демонстрантите протестираа бидејќи данските власти воведоа „корона-сертификат“ во кој се внесуваат податоци дали некој е вакциниран, дали бил позитивен во последните 2 до 12 недели или добил негативен тест во последните 72 часа.

Во Данска досега се регистрирани 237,038 случаи на COVID-19, а 2,437 лица починаа.

реклама

Свет

Новинарка во живо од бомбардирање во Газа: О Боже, морам да се тргнам!

Read more

Русија официјално ги прогласи САД и Чешка за непријателски држави

Read more

Фатен на камера – моментот на бомбардирање зграда во Газа

Read more

Москва ги замрзна банкарските сметки на Радио Слободна Европа/Радио Слобода

Read more

Нови видеа

play_arrow

Какви промени да очекувате ако трчате редовно цел месец?

Read more
play_arrow

Лосос на три начини

Read more
play_arrow

Мислиш дека ги знаеш најпознатите лого дизајни?

Read more
play_arrow

Кој е побрз: BMW M5 V10, AMG E55 или Audi RS6?

Read more
play_arrow

Моментот кога гром удира во вулкан за време на ерупција

Read more
play_arrow

Чиј е Ерусалим?

Read more
play_arrow

Како да испеглате кошула за само 90 секунди?

Read more
play_arrow

Поглед во луксузниот Aston Martin DB11 кој чини 800.000 илјади долари

Read more
play_arrow

Вежбање со танц со Памела

Read more
play_arrow

Десет најдобри песни од Фиби во „Friends“

Read more
play_arrow

Најголемите рекордери во историјата на Лигата на шампиони

Read more
play_arrow

Седум интересни факти за машкото тело

Read more